– Wspólna sprawa – Monika Dubiel

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Czcionka

Rozpoczynamy cykl postów, dzięki którym poznacie kadrę szkoleniową dla grupy konsultacyjnej 🙂
Na pierwszy ogień Monika Dubiel, która przeprowadzi szkolenie z zakresu samorzecznictwa.

Trenerka prowadząca szkolenia z zakresu audiodeskrypcji, dostępności i savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Osoba niewidoma, konsultantka rozwiązań dedykowanych osobom z niepełnosprawnością wzroku.

Pracowała na Niewidzialnej Wystawie w Warszawie, gdzie przekazywała zwiedzającym podstawową wiedzę na temat osób niewidomych. Ponadto pracowała w Fundacji Kultury bez Barier, gdzie zajmowała się koordynowaniem projektów z zakresu dostępności teatru, konsultowaniem audiodeskrypcji i rozwiązań dostępnościowych oraz prowadzeniem szkoleń z zakresu dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami oraz savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami.

Prowadziła szkolenia dla kadr kultury. W ramach międzynarodowego programu Opening Heritage and Archeological Sites for People with Special Needs (OHAS) prowadziła także szkolenia dla pracowników instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych z Włoch, Bułgarii i Grecji.

Gościnnie prowadziła zajęcia na temat dostępności kultury na Uniwersytecie Gdańskim i w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ponadto prowadziła warsztaty uwrażliwiające na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Prezentowała problematykę dostępności na licznych konferencjach m.in. IX Spotkanie Turystyczne, Dźwigacze Kultury, Arts and Disability: Crossing the Borders.

Obecnie doktorantka na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przygotowuje rozprawę z zakresu studiów o niepełnosprawności.

Wspólnie z Mikołajem Jabłońskim prowadzi kanały na YouTube i TikToku VIP team, na których popularyzują wiedzę na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością wzroku.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO.

Back to top