– Piwnica pod Fortuną

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Czcionka

☑️ Dzięki nieocenionym wolontariuszkom i wolontariuszom powstały materiały dotykowe dla osób z niepełnosprawnością wzroku, dzięki którym będą mogli zapoznać się z przedstawionymi na 9 polichromiach obrazami i motywami.

☑️ Zrealizowaliśmy film z oprowadzania po Piwnicy pod Fortuną. Film jest z audiodeskrypcją i napisami dla osób g/Głuchych i słabosłyszących. Zadbaliśmy również o tłumaczenie na polski język migowy. Link do filmu zamieszczamy w komentarzu pod postem.

☑️ Przeprowadziliśmy 6 warsztatów dla mieszkańców/mieszkanek Lublina, w tym osób niewidomych, przybliżających historię Piwnicy pod Fortuną oraz tradycję i kulturę Lublina w tamtym okresie.

Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym udało się przeprowadzić ten projekt w ciągu miesiąca! Kłaniamy się w pas wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy mieli w sobie ogromną dozę wrażliwości i chęci zrobienia czegoś dla kogoś i nie spali po nocach, żeby wszystko wyszło, jak najlepiej. Emilka, Grzegorz, Ania, Anna, Eva, Monika, Agata, Tetyana, Maja, Marysia, Julia, Ilona, Urszula – jesteście wspaniałe! ❤ ❤ ❤

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.

Projekt współfinansowany przez Miasto Lublin

Back to top