– Jesteśmy partnerem projektu – „Nowohucki alfabet – roz(g)rywka”!

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Czcionka

Z radością chcielibyśmy ogłosić nasz udział przy III edycji projektu „Nowohucki alfabet – roz(g)rywka”, stworzony przy Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta!

„Nowohucki alfabet” to projekt, który wystartował w Krakowie w kwietniu 2020 r. Najbliższa edycja ma za cel wykorzystanie zebranych w poprzednich dwóch edycjach haseł do stworzenia terenowej gry po Nowej Hucie w czterech rozgrywkach oraz materiałów językowych powiązanych z grą.

Przeczytajcie nieco więcej o misji projektu:

SŁOWA i WYRAŻENIA zebrane w „Nowohuckim alfabecie” to pamiątka leksykalna ponad 70 lat istnienia Nowej Huty, ilustrująca również związane z tą częścią Krakowa zjawiska, idee, wydarzenia, postacie i miejsca. Dlatego każde HASŁO to nie tylko bezpośrednie znaczenie, ale również odpowiedni KONTEKST, który badacze wraz z uczestnikami opracowali, starając się prześledzić, jak zmieniało się postrzeganie Huty i jej mieszkańców na przestrzeni lat. Mamy nadzieję, że dzięki PODSUMOWANIU działań językoznawczych z poprzednich lat za pomocą utworzonej na kanwie haseł gry i łamigłówek, uda nam się utrwalić i pokazać to, co w Hucie chyba najcenniejsze – RÓŻNORODNOŚĆ oraz BLISKOŚĆ.
Naszym drogowskazem w grze będą oczywiście słowa, zaś przewodnikami – autorzy haseł leksykonów, czyli uczestnicy projektu z poprzednich lat.

Cała trzecia odsłona projektu oparta będzie na żywiole GRY i ZABAWY. Zebrane nowohuckie wyrażenia ożyją w rękach młodych projektantów gry terenowej, zaś na podstawie materiałów, które kolekcjonowaliśmy w poprzednich edycjach, zespół projektowy stworzy rebusy, krzyżówki i zagadki językowe, spójne z tematyką gier.

________________________

Organizatorem projektu jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

www.nowohuckialfabet.pl – tutaj sukcesywnie będą pojawiać się wszystkie informacje dotyczące projektu

Do zobaczenia! 🙂

 

 

 

Back to top