– Wspólna Sprawa – zaproszenie na III i IV spotkanie

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Czcionka
Zapraszamy na kolejne spotkania, podczas których będziemy wypracowywać rozwiązania w temacie dostępności lubelskich wydarzeń kulturalnych dla osób z niepełnosprawnościami.

👉 Temat: Planowanie wydarzeń dostępnych w perspektywie miasta Jak stworzyć sieć porozumienia w kwestii tworzenia w mieście oferty dostępnych wydarzeń kulturalnych?
10 maja 2022 r. (wtorek), godz. 16:00-19:00 – zaproszona ekspertka: Justyna Mańkowska z Fundacja Katarynka 👍
14 maja 2022 r. (sobota), godz. 10:00-13:00
Miejsce spotkań: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, sala czarna
👉 Kim jest Justyna Mańkowska?
Pomysłodawczyni i inicjatorka fundacji Katarynka. Twórczyni audiodeskrypcji filmowej i teatralnej. Inicjatorka Wrocławskich Standardów Dostępności Kultury i Wydarzeń. Członkini Społecznej Rady przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich we Wrocławiu. Kreuje nowe kierunki działań w fundacji, wymyśla projekty. Animuje i sieciuje instytucje kultury w zakresie dostępności. Konsultuje ich działania oraz programy. Autorka poradników dostępnościowych i ekspertyz. Szkoli z zakresu dostępności, obsługi odbiorców z niepełnosprawnościami, a także audiodeskrypcji. Stawia na współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi. Członkini Rady ds. Równego Traktowania powołanej przez Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.
Spotkania mają charakter otwarty. Prosimy jednak o wcześniejsze zapisy (link w komentarzu), żebyśmy mogły lepiej przygotować się na Państwa obecność. W formularzu zapisów można zgłosić również swoje potrzeby związane z uczestnictwem w projekcie.
Projekt Standardy Dostępności Kultury — Wspólna Sprawa jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO.
Back to top