– Wspólna Sprawa – zaproszenie na VII spotkanie (2)

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Czcionka

Zapraszamy na kolejne spotkania, podczas których będziemy wypracowywać rozwiązania w temacie dostępności lubelskich wydarzeń kulturalnych dla osób z niepełnosprawnościami. Tym razem zaproszoną ekspertką będzie Paulina Galanciak-Ilczyszyn. 👉 Temat: Osoby z niepełnosprawnością jako artystki i artyści, osoby pracujące w kulturze
👉 31 maja (wtorek) 16:00 – 19:00 w Galeria Labirynt
👉 Kim jest Paulina Galanciak-Ilczyszyn ?
Animatorka kultury, fotografka, kuratorka, liderka dostępności. Prezeska Fundacji TIFF Collective. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Animacji i edukacji kulturalnej (2018, 2020, 2022) oraz Gminy Wrocław (2020).
Pomysłodawczyni projektu Be Together – integracja i sztuka, który zakłada działania artystyczne w grupie osób tzw. pełnosprawnych i z niepełnosprawnościami. Twórczyni Sztuki Włączania – indywidualnych działań na styku dostępności i kultury, skupiających się na artystach z niepełnosprawnościami.
Prowadzi liczne warsztaty twórcze i społeczne. Od 2020 r. liderka dostępności w Sieci Liderów i Liderek Dostępności; wprowadzała temat dostępności w BWA Wrocław i ODA Firlej. Obecnie ekspertka od dostępności w projekcie Narodowego Centrum Kultury „Barwy Wspólne”.
Spotkania mają charakter otwarty. Prosimy jednak o wcześniejsze zapisy, żebyśmy mogły lepiej przygotować się na Państwa obecność. W formularzu zapisów można zgłosić również swoje potrzeby związane z uczestnictwem w projekcie: Link do formularza

Projekt Standardy Dostępności Kultury — Wspólna Sprawa jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO.

Back to top