– Projekt „Zagrajmy” – finał

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Czcionka
Cześć! Z tej strony Dominik Szurgot, mam do Was kilka ważnych słów! 🎤
 
👥 Wraz z Wojtkiem Górą i moim bratem, Mateuszem Szurgotem, mieliśmy zaszczyt być pomysłodawcami całego projektu, który skupiał się na grach planszowych, szczególnie tych dostosowanych dla osób niewidomych i słabowidzących. Pełniłem również rolę koordynatora projektu oraz byłam autorem poradnika/podręcznika dla graczy niewidomych i słabowidzących.
 
❤️Serdecznie dziękujemy naszym niewidomym i słabowidzącym testerom, Martynie Bondarskiej, Paulinie Kosowskiej, Dorocie Krać, Kai Lorenc oraz Mariuszowi Wołkowiczowi, za ich zaangażowanie i entuzjazm wykazywany podczas wszystkich spotkań i rozgrywek testowych.
🩷 Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszego zespołu wykonawczego – Agnieszki Chwiałkowskiej, Marty Ryczkowskiej oraz Mateusza Szurgota, za ich kreatywność i poświęcony czas, który poświęcili na opracowywanie oraz wdrażanie nowych rozwiązań dotyczących adaptacji gier, uwzględniając sugestie uczestników testów.
🩷 Nie możemy zapomnieć również o naszym reżyserze filmu, Robercie Kłyszu, jego asystentce, autorce zdjęć i montażystce, Magdzie oraz autorkach audiodeskrypcji do filmu, Annie Sadowskiej i Klaudii Brzuch.
🩷 Dziękujemy Wojtkowi Górze za dodanie napisów do filmu oraz dostosowanie poradnika do formy dokumentu dostępnego dla wszystkich, a także Justynie Kazek, która czytała audiodeskrypcję w filmie i zajmowała się wszystkimi formalnościami, dzięki czemu pozostali uczestnicy mogli skupić się na samych grach. Dziękujemy Izabeli Majewskiej za adaptację instrukcji trzech gier (Azul, Brzdęk (Nie drażnij smoka) oraz Catan), które testowaliśmy w ramach projektu.
 
✨ Na zakończenie zachęcamy wszystkich graczy – widzących, słabowidzących i niewidomych – do obejrzenia filmu oraz zapoznania się z naszym poradnikiem. Przede wszystkim jednak zachęcamy do gry i eksperymentowania – wykorzystywania naszych metod adaptacji gier oraz poszukiwania własnych, jeszcze lepszych rozwiązań!
 
🔗 Niżej znajdziecie linki do filmów o projekcie w wersji z napisami oraz z audiodeskrypcją oraz Poradnik dla graczy niewidomych i słabowidzących.
Back to top