– Bitwa nad Bugiem – zaproszenie

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Czcionka
Mamy obecnie przyjemność pracować nad dostępnością wydarzeń Muzeum Narodowe w Lublinie dlatego dziś zapraszamy na inscenizację Bitwy nad Bugiem, jednej z największych bitew średniowiecznej Polski! Wydarzenie odbędzie się w dniach 21–23 lipca 2023 roku w Czumowie nad Bugiem.

Wśród zielonych, nadrzecznych terenów przeniesiemy się w czasy średniowieczne i przyjrzymy życiu toczącemu się w obozach wojów. Trzy dni wypełnione będą bogatym programem, m.in.: turniejami rycerskimi, koncertami muzyki dawnej, konkursami, wykładami, pokazami multimedialnymi, filmami archeologicznymi, prezentacjami dawnych rzemiosł, kramami z rękodziełem oraz oczywiście, inscenizacją wielkiej bitwy, w której weźmie udział blisko 500 rekonstruktorów z całej Europy.

🔴 Dostępność wydarzenia:

🔸 Asystenci do dyspozycji
🔸 Namiot będący strefą wypoczynku i wyciszenia się
🔸Przestrzeń wydarzenia zostanie przygotowana tak, aby osoby poruszające się na wózkach mogły bez większych przeszkód korzystać z atrakcji [dojazd do parkingu tuż przy obozowisku, specjalnie wyznaczone miejsca dla wygody oglądania inscenizacji i turniejów, dostosowana do potrzeb toaleta].
🔸 Wydarzenia tłumaczone na PJM
🔸 Wydarzenia z audiodeskrypcją [na touchtour po obozie wojów obowiązują zapisy: edukacja@mnwl.pl]
🔸 Bezpłatny przewóz z Hrubieszowa na miejsce wydarzenia busem dostosowanym dla osób poruszających się na wózkach/ bezpłatny przewóz busem dla osób z niepełnosprawnością wzroku [taką potrzebę należy zgłosić do 20 lipca 2023 roku na adres mailowy: edukacja@mnwl.pl]
Znacznie więcej szczegółów na temat Bitwy nad Bugiem (opis terenu, dojazd, harmonogram, etc.) na stronie muzeum https://zamek-lublin.pl/bitwa-nad-bugiem-1018/

🔴 Wszystkie wydarzenia są bezpłatne

Zapraszamy serdecznie 🙂
Back to top